Jelenlegi hely

Mi az az erdei fürdőzés és milyen fizikai, mentális és spirituális előnyei vannak?

Az erdei fürdőzés az ökoterápia egy formája, amely magában foglalja egy természetes környezet felkeresését és a légkörben való áztatást, miközben mind az öt érzékszervet igénybe veszi. Ez a gyakorlat az 1980-as években Japánból indult, és azóta világszerte elterjedt, mivel egyre többen ismerik fel a lehetséges egészségügyi előnyeit.

Kép forrása: freepik

Az erdei fürdőzés fizikai előnyei

Az erdőben töltött idő számos fizikai, egészségügyi előnnyel járhat, amelyek feltehetően a fitoncidoknak köszönhetőek; a fák által kibocsátott illékony szerves vegyületeknek, amelyek antibiotikumként vagy gombaölő szerként működhetnek, és megvédik a fákat a rovaroktól és más szervezetektől. A kutatások szerint a fitoncidoknak való kitettség csökkentheti a stressz-szintet, javíthatja az immunitást a természetes ölősejtek fokozott aktivitásán keresztül, csökkentheti a vérnyomás szintjét , támogathatja a szív- és érrendszeri egészséget a vegetatív idegműködés javulásán keresztül, szabályozhatja a hormonháztartást a csökkent kortizolszinteken keresztül, javíthatja a légzést a szabadban végzett testmozgás után a beltérihez képest megnövekedett tüdőkapacitáson keresztül.

Az erdei fürdőzés mentális előnyei

Tanulmányok szerint a természetben, a szabadban töltött idő a mentális jólétre is jótékony hatással lehet, az elménkre gyakorolt nyugtató hatása miatt. Ennek oka lehet a biofília - az ember és a természet közötti veleszületett kapcsolatunk - és az, hogy olyan természetes környezetnek vagyunk kitéve, mint a gyönyörű kilátás vagy a hangok, amelyek emlékeztetnek bennünket a természettel való kapcsolat iránti ősi szükségletünkre. Ezenkívül a szabadban töltött idő segíthet a figyelemrendszerünk újraindításában, hogy jobban tudjunk részt venni a feladatokban anélkül, hogy túlterheltnek vagy zavartnak éreznénk magunkat. A kutatások szerint a szabadban töltött idő enyhítheti a depressziós tüneteket azáltal, hogy a természeti elemekkel, például a madárcsicsergéssel vagy a virágzással való kapcsolat révén a negatív gondolatokról a pozitív gondolatokra összpontosítunk. Csökkentheti továbbá a szorongásos tüneteket, például az álmatlanságot vagy a fáradtságot, serkenti a kreativitást, valamint a problémamegoldó feladatok során tisztábban tudunk gondolkodni.

Az erdei fürdőzés spirituális előnyei

Végül, de nem utolsósorban az erdei fürdőzés spirituális aspektusa; a kapcsolat valami nálunk nagyobb dologgal, ami általánosságban lehetővé teszi, hogy az egyetemes energiához és a békéhez kapcsolódjunk. Ez összefügghet a tudatossággal; a jelen pillanat ítélkezés nélküli megfigyelése a természetben lévő csenddel való kapcsolat révén.Az erdei fürdőzés fokozhatja a spiritualitást azáltal, hogy növeli az önbecsülést és segít jobban megérteni a világban elfoglalt helyünket.

Horváth - Majoros Krisztina

az Élményzóna erdőmerülés vezetője

- Pécsimami - 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére