Jelenlegi hely

Psziché

Oldalak

Min múlik gyermeked sikere?

Min múlik gyermeked sikere?

Saját magunkról alkotott hiedelmeink befolyásolják a személyiségünkről alkotott képünket, illetve, hogy mit akarunk és mit tudunk elérni az életünkben. Gondolkodásmódunk hatással van teljesítményünkre, motiváltságunkra. Sokan azt gondolják, hogy a tehetség, az intelligencia alapvetően garantálja a sikert. Bizonyosan nagy hatása van, de csak ezen múlhat, hogy ki mire viszi az életben?

Mit tudnak a mesék az anyákról?

Mit tudnak a mesék az anyákról?

Miben rejlik a mesék szavahihetősége? Miért kell meghalnia a mesebeli jó anyáknak? Mi a mostohák szerepe a gyermek és anyafejlődésben? - Jakab Csilla coach és meseterapeuta írása.

Lélekemelő program szülőknek - Online kurzus a szülők és gyerekek lelki egészségéért

Lélekemelő program szülőknek - Online kurzus a szülők és gyerekek lelki egészségéért

A gyerekek lelki egészségét támogató programokból nem maradhatnak ki azok a felnőttek sem, akik a gyerekeket hivatottak támogatni szülőként. Ingyenes online kurzussal segítjük a szülőket, hogy képesek legyenek felismerni és lehetőség szerint meg is előzni gyermekük komolyabb mentális problémáit – valamint megőrizni, adott esetben helyreállítani saját lelki egészségüket is. Hiszen csak az a felnőtt tudja megfelelően segíteni a gyermekeket, aki maga is jól van.

Minden cseppje kincs! Az anyatejes táplálás világnapja

Minden cseppje kincs! Az anyatejes táplálás világnapja

Az ENSZ 1992-ben az anyatejes táplálás világnapjává nyilvánította augusztus 1-jét, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet az anyatej fontosságára, valamint a szoptatás az anya és a gyermek közötti személyes kapcsolat kialakításában játszott meghatározó szerepére.

Ha kétségeid vannak, cselekedj!Hogyan tarthatod fenn a motivációd?

Ha kétségeid vannak, cselekedj! Hogyan tarthatod fenn a motivációd?

Tudtad, hogy minden motiváció mögött vágyak állnak? Miért tudunk bizonyos cselekvésekre hatalmas energiákat mozgósítani, míg másokra viszont nem. Vajon milyen belső erő, késztetés hatására lendülünk mozgásba?

Mozdulj ki a komfortzónádból! Az önszabotázs kiiktatása.

Mozdulj ki a komfortzónádból! Az önszabotázs kiiktatása

Sokszor előfordul, hogy a napi rutinok aláássák a tudatosságunk, elnyelik a figyelmünk és az energiáink legjavát...

Hogyan köss barátságot magaddal?

Hogyan köss barátságot magaddal?

Hibáinkra vagy az erősségekre érdemes koncentrálnunk a változás érdekében? A legtöbbször két végpont között ingázunk: nekem van igazam, a leglegleg-nek hiszem magam, vagy a hibáim tükrében ostorozom magam. A leggyakoribb, hogy hol itt-hol ott vagyok.

Relax

Miben rejlik a természet vonzereje? Újabb vitalitástipp a lendületes nyárkezdéshez

Mindannyian szeretünk a természetben kikapcsolódni. Valaki a sport kedvéért, gyorsan átsuhanva a vidéken, akár extrém élményekre is vadászhat. Mások csapatban a közösségélményért kirándulnak.

Vitalitástipp

Két bevált tipp a táplálkozásodhoz, hogy fittebb és energikusabb legyél

Benned is felmerült, hogy étrendet kellene váltanod annak érdekében, hogy könnyedebb, egészségesebb legyél, de nem tudod, hogyan csináld?

Sport

Lépj ki a komfortzónádból! - Vitalitástippek Csillától

Te mit szoktál tenni azért, hogy kikapcsolj a napi mókuskerékből, megszabadulj a rád telepedő stressztől, feltöltődj, jobb kedvre derülj, kiegyensúlyozottabbá válj?

A Pécsimami új energiasorozata Csillával! Töltődj velünk Te is!

Új energiasorozatunk Csillával: töltődj velünk Te is!

Az idei tavasz sok váratlan fordulatban bővelkedett, ami nem igazán töltötte- inkább tovább merítette az energiaraktáraink. S ha fogytán az energiánk, akkor fáradtnak, ingerültnek érezzük magunkat. Nehezen toleráljuk a családtagjainkat, környezetünket és főleg magunkat. De itt vagyunk, hogy segítsünk! Tarts velünk, mert bármi is a terved, egy dologra mindenképp szükséged van: energiára!

Mire jó az önismeret?

Mire jó az önismeret?

Vannak olyan időszakaszaink, hónapok, évek, évtizedek, kinél hogy, amikor egyértelmű számunkra, hogy kik vagyunk a világban, milyen szerepet töltünk be, és többé-kevésbé eredményesen állunk helyt az életünk fontos területein.

Multitasking

Mielőtt szétpörgetnéd az agyad - 5 tipp a multitasking ellensúlyozására

Ha nagy cégnél, multinál, esetleg üzleti támogató központban dolgozol, akkor valószínűleg a mindennapjaid része a multitasking, és gyakran találod magad olyan helyzetben, amikor egyszerre több dolgot kell kézben és észben tartanod. Bármikor befuthat egy chatüzenet a főnöködtől, egy kollégádtól, és még ha nem is figyelsz oda, a felvillanó üzenet máris kinyit egy újabb oldalt a megoldandó feladatok között. 

Szupererőnk: az énhatékonyság

Szupererőnk: az énhatékonyság

Az ifjúkori lázadás éveiben, fiatalkorunkban hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy csak fekete és fehér létezik, valami vagy jó vagy rossz, igaz vagy hamis. Aztán ahogy haladnak az évek, egyre több tapasztalattal felvértezve rájövünk, hogy ez nem így van.

Mátrix a mindennapjainkban – a Pygmalion effektus

Mátrix a mindennapjainkban – a Pygmalion effektus

Mert nincs olyan, hogy hiba. Olyan van, hogy tapasztalat… Korábbi írásaimban arra kerestük a választ, hogy hol is tudunk több időt nyerni magunknak. Most egy olyan jelenségről szeretnék beszélni, amivel ösztönösen úgy teremtünk időt saját magunknak, hogy nem is tudunk róla. 

Mondd bátran: NEM!

Mondd bátran: NEM!

Az állandó időhiány egyre nagyobb feszültséggel telepedhet ránk, akár betegségeket is okozva. Meg kell próbálunk tehát saját magunk számára több időt teremteni, melyben nagy segítséget jelenthet egy sokak számára nem is olyan egyszerű dolog: a NEM-et mondás.

Az idő érték - tiszteljük a másét is!

Az idő érték - tiszteljük a másét is!

Egyik korábbi írásomban az idő értékéről, a jelen pillanat megélésének fontosságáról szóltam. Hatalmas kincsünk tehát az időnk, s leginkább mindannyian úgy érezzük, hogy nekünk van a legkevesebb belőle.

Tehermentesítsd az elméd!

Tehermentesítsd az elméd!

Véget ért az év talán legszebb időszaka. Várnának ránk ismét a rutinszerű hétköznapok, de a visszarázódás nem megy túl könnyen… A gyerekszoba romokban. A karácsonyi ajándékok dobozait szedjük össze, vagy a több száz kisautó elpakolásával kezdjük? A nappaliban filcek és színes ceruzák, na meg anya el nem olvasott könyvei, amiket a szünetre tervezett be magának. Mellette az ajándékba kapott társasjátékok egy kupacban, valami helyet kellene találni azoknak is.

Célok nélkül nem megy - hatékonyabb időgazdálkodás

Célok nélkül nem megy - hatékonyabb időgazdálkodás

Itt az Újév. Ebben az időszakban érdemes számot vetnünk, milyen célokkal vágtunk bele egy évvel ezelőtt a 2018-as évbe. Mit sikerült megvalósítanunk, mi az a feladat, ami átkerül az új évre, s milyen újabb célokat tűzünk ki 2019-re.

Értékeink feltérképezése - avagy 3 tipp, hogy tudatosabbá válj az értékeiddel kapcsolatban

Értékeink feltérképezése - avagy 3 tipp, hogy tudatosabbá válj az értékeiddel kapcsolatban

A lelked legmélyén mit tartasz fontosnak az életben? Az értékeink a szívünk legmélyebb vágyai arra nézve, hogyan akarunk viszonyulni a világhoz, az emberekhez, és önmagunkhoz. Ezek azok a legalapvetőbb elvek, amelyek vezetnek és ösztönöznek minket az életünkben. Az értékek nem egyenlőek a célokkal.

Én és a kézírásom - 5. rész

Én és a kézírásom - 5. rész

Interaktív cikksorozat szakértőnktől a kézírás és önismeret kapcsolatáról egy új műfaj, az Elemző Írásnapló segítségével! Ha lemaradtál volna az előző részről: ITT megtalálod.

Én és a kézírásom - 3. rész

Én és a kézírásom - 4. rész

Interaktív cikksorozat szakértőnktől a kézírás és önismeret kapcsolatáról egy új műfaj, az Elemző Írásnapló segítségével! Ha lemaradtál volna az előző részekről: az 1. rész ITT, a 2. rész ITT, a sorozat 3. darabja pedig ITT olvasható. 

A lelkileg rugalmas emberek három titka

A lelkileg rugalmas emberek három titka

Van, akit az élet viharai kevésbé viselnek meg, mint másokat. Mi az ő titkuk? És vajon valóban nem viselik meg őket a nehéz helyzetek, vagy csak jól reagálnak a megpróbáltatásokra?

Azt a tulajdonságot, ami az ő jellemzőjük, a pszichológia angolul úgy nevezi, resilience; magyarul rugalmasság, vagy ellenállóképesség, megküzdőképesség. Ez az a képesség, ami által az ember újjá tudja építeni magát, miután valami rossz történik vele.

Én és a kézírásom - 3. rész

Én és a kézírásom - 3. rész

Interaktív cikksorozat szakértőnktől a kézírás és önismeret kapcsolatáról egy új műfaj, az Elemző Írásnapló segítségével! Ha lemaradtál az 1. részt ITT a 2. részt pedig ITT pótolhatod. 
 

Én és a kézírásom

Én és a kézírásom - 2. rész

Interaktív cikksorozat szakértőnktől a kézírás és önismeret kapcsolatáról egy új műfaj, az Elemző Írásnapló segítségével! Ha lemaradtál az 1. részről, ITT pótolhatod. 
 

Oldalak

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Ugrás az oldal tetejére