Jelenlegi hely

Drámai fotósorozat, ami megmutatja hogyan élünk egymás mellett, de nem együtt!

Nap mint nap arról beszélünk, hogy a mai fiatalok állandóan csak a kütyük világában élnek, és mi felnőttek, mi hogy élünk?  Mi el tudjuk még képzelni az életünket képernyő nélkül? AL Lapkovsky Disconnection Connection c. képsorozata az International Photography Awards 2018  kategórianyertes alkotásával egy valós tükröt tart a mai világról.

Megdöbbentő és szívszorító fotósorozatában kékes fényű, szellem embereket mutat meg, és a körülöttük élő magányos családtagokat, akik így élik a minden napjaikat.

A virtuális világba merülve, kikapcsolt valóságban

Al Lapkovsky művész szerint: egyes gyerekek átlagosan 7,5 órát töltenek a képernyők előtt minden nap. Bizony 7,5 órát.  Ez körülbelül annyi idő, mint amit a felnőttek naponta munkahelyükön vannak. A tizenévesek már napi 9 órát is eltöltenek csak a közösségi platformokon.

De nem meglepő módon egy átlagos ember is közel két órát (körülbelül 116 percet) tölt a közösségi médián minden nap, ami azt jelenti, hogy összesen öt évet és 4 hónapot életünk során. Jelenleg a közösségi médiában eltöltött teljes idő meghaladja az "étkezéshez és iváshoz, a szocializációhoz és a fodrásznál" töltött idő mennyiségét.

Az a felismerés ijesztő és sajnos nagyon valós is, hogy az átlagos ember több időt tölt jelenleg a közösségi oldalain, mint a barátaival és a családjával a való életben.

Olyan emberekkel beszélgetünk, akiket alig ismerünk, és olyanokkal nem beszélgetünk, akiket nagyon jól ismerünk. Közösségi oldalakon, csoportokban idegenek problémáját igyekszünk megoldani, de a saját családunkban lévő problémákról tudomást sem akarunk venni. Több száz barátunk van a közösségi oldalainkon, de a való életben mégis egyedül vagyunk. Félig átlátszóak vagyunk, elveszünk egy virtuális világban valahol a képernyő és a valós élet között.

Talán még nem késő felébrednünk, talán még nem késő magunkhoz térnünk…

 Jöjjenek AL Lapkovsky sokkolóan szívszorító képei:

Makai Marianna - Kecskemétimami

Al Lapkovsky blogja alapján

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére