Jelenlegi hely

Ötletek lábadozás idejére - Kreatívkodjunk!

Betegségek idején és egyéb ovimentes napokon is nézzük a dolog jó oldalát: végre van idő játszani, rajzolni, festeni, a karácsony közeledtével pedig adventi naptárat készíteni!

Betegség miatt a hétvége menetrend szerint elmarad

Kisebbik lányom szeptemberben kezdte az ovit. Egyik reggel picit pirosabb volt a szeme, a reggeli rohanásban azonban nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mivel nem volt náthás és jó volt a közérzete. Fogtam a kisebbiket is, felöltöztünk és szaladtunk is az oviba. A csoportszoba előtt az óvó nénik azonban már jelezték, hogy menjünk el orvoshoz, mert több gyermeknek is piros volt a szeme előző nap.

Öt éve működöm "anya szerepben", ez alatt többször is tettünk látogatást az orvosi rendelőben. Évek alatt szerzett tapasztalatom alapján nem viszem azonnal orvoshoz a gyereket, egy-két nap mindig kell, hogy kialakuljon a betegség. Más esetben sok-sok vitaminnal, helyi kezeléssel nyomtalanul elmúlhatnak a tünetek. Gyakran néhány ovimentes nap is segíthet. A mi családunkban többnyire sajnos péntekre, hétvégére érkeznek meg a felső légúti betegségek.

Minden rosszban van valami jó

Valóban kellemetlen, ha gyermekünk megbetegszik – mert többnyire azért mégiscsak az anyák tartják a frontot - kiesünk a munkából, a főnökünk sem néz ránk jó szemmel, ha már nem ez volt az első eset a hónapban. De! Amikor a kezdeti negatív élményeken átestünk, jöhetnek a kellemes dolgok.

Ha a gyereknek a közérzete jó és van kedve játszani, rajzolni, festeni vagy nekünk segíteni a konyhában, akkor kellemesen is eltölthető ez a pár betegeskedős szabadnap.

Ötletek lábadozás idejére!

Decemberben például kiváló alkalom az otthon töltött kényszerpihenő, hogy nekikezdjünk otthonunk karácsonyi hangulatú feldíszítéséhez (vásároljunk fényfűzért, keressük elő a karácsonyi díszítő figurákat, illatos gyertyákat). Lakásunkban még a szülinapi díszítések dominálnak, így ideje lesz díszletet cserélnünk.

Vásároljunk narancsot, szeleteljük fel, szárítsuk meg! Nemcsak jó illat lesz tőle, hanem egy szalag, babérlevél és fahéjrúd segítségével nagyon mutatós füzér is készülhet belőle. Ha a gyermekkel közösen készítünk karácsonyi dekorációt - a füzér esetében a szalagra már ő is fel tudja fűzni a narancskarikákat. 

 

Készítsünk közösen adventi naptárat!

Nem lesz egyszerű, használjunk fel bármit, amit otthon találunk és amire már nincs szükségünk, kell hozzá sok-sok csomagolópapír, ragasztó, kreativitás és türelem. A neten sok ötletet találunk hozzá. Pár évvel ezelőtt a képen látható "szobainas" változatot készítettük el. A gyermekkel együtt készített dolgok soha nem lesznek tökéletesen szépek, de kislányaim nagyon büszkék azokra, amelyek elkészítésében ők is részt vettek.

Fontos kérdés, hogy mi kerüljön az adventi naptárba? Néhány tipp.

Pici lányaim leginkább édességet és kis cukorkákat szeretnek a naptárban találni. Édességen kívül csatok, hajgumik, ceruzák is belekerülhetnek, mert decemberben egyébként is nehezebb visszafogni az édességfogyasztást. Lehetséges, hogy nem egy, hanem több helyről is kapnak csomagot. Tapasztalat, hogy alig múlik el december 6-ika,  másnap reggel már rohannak az adventi naptárhoz, lelkesen keresik az újabb meglepetést.  

               

Házi ötletek. Mit lehet kezdeni egy tortás dobozzal?

Készítsünk belőle cukrászdát, fagylaltozót. Ragasszunk, vágjunk, színezzünk.

Mit kezdjünk egy közepes méretű kartondobozzal?

Készítsünk egy vagy kétszintes babaházat, garázst, tűzoltó állomást.

Mi babaházat készítettünk belőle. Szükséges hozzá egy nagy kidobásra szánt kartondoboz (nálunk egy mikrohullámú sütő doboza volt kiszemelve erre a célra). További kellék: sok-sok csomagoló papír beborítani a házat, kés, olló, ceruza megtervezni (megrajzolni), hol legyen az ajtó és az ablak. A ház berendezése készülhet bármiből, mi hungarocellből vágtuk ki a bútorokat, a ház mindegyik oldala ugyanabból a színű csomagoló papírból készült. Varrjunk hozzá függönyt, maradék anyagból.  Babaház készítése, hosszabb munka egy-két nap, mire minden a helyére kerül.

Gyors gyógyulást és kreatív lábadozós napokat kívánok mindenkinek!

Hannamami
- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Kis vagy nagykamasz? Egyben tuti megegyeznek. Minden ciki, és a válaszuk nem tudom, ha a karácsonyi kívánságaikról faggatjuk őket.
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Ugrás az oldal tetejére