Jelenlegi hely

Babavárás a finish-ben? Így lesz nyugodt az utolsó hónapunk! - Praktikus babakelengye-lista A-tól Z-ig

A gyermekvárás izgalmas időszak, ráadásul a leendő szülőkre rengeteg feladat vár ilyenkor. Csakhogy a gyermeknevelésről szóló szakkönyvek bújása és a lakás komfortosabbá, bababiztossá tétele nem elég, be kell szerezni minden olyat, amelyre a csöppség érkezését követően szükségünk lehet. Most összegyűjtöttük és kategóriákra bontottuk a legfontosabbakat; íme egy olyan praktikus babakelengye-lista A-tól Z-ig, amelyet, ha komolyan veszünk, nyugodtan hátradőlhetünk annak tudatában, hogy a legfontosabb lépéseket megtettük.

Szoptatás

Szerezzünk be egy kényelmes szoptató párnát, mellszívót, valamint mellbimbóvédő- és ápoló krémet is, hogy pozitív élmény legyen a szoptatás. Merthogy azon felül, hogy az anyatejben lévő legfontosabb tápanyagokat biztosítja a fejlődéséhez, a kötődést is erősíti az anyuka és a baba között.

Etetés

Amikor gyermekünket már tápszerrel és/vagy különböző bébiételekkel etetjük, szükségünk lesz cumisüvegekre, tálkákra és kanalakra. A cumisüveg mellé vegyünk tisztító kefét és sterilizálót is. A baba etetése közben jól fog jönni az előke is, amit biztosan jó pár alkalommal fogunk cserélni.

Bőrápolás

A kisbabák érzékeny bőrének ápolásához válasszunk kemikáliáktól mentes, természetes összetevőket tartalmazó termékeket. A fürdetőkrém kiválasztásakor is vegyük figyelembe ezt a szempontot, a körömvirágos fürdető mindig jó választás.

Pelenkázás

A pelenkakészletet érdemes előre feltölteni, hiszen ez állandó fogyóeszköz lesz. A pelenkázó szett tartalmazhat a hagyományos pelenkákon kívül textil- és mosható pelusokat is. Elengedhetetlen kellék a popsitörlő kendő, valamint a kipirosodás és bőrirritáció ellen védelmet nyújtó krém is.

Öltözködés

Amint kisbabánk a világra jött, fontos, hogy érzékeny bőrét puha, organikus pamut vagy antiallergén ruhákkal védjük. A méretválasztásnál az 56-os mellett érdemes már egyből a 62-es darabokat is beszerezni, hiszen a babák a kezdeti időszakban nagyon gyorsan növekszenek.

Bababútor

A babaszobába mihamarabb helyezzük el a kiságyat és jelöljünk ki egy pelenkázó helyet. Ide helyezzük a pelenkákat és a pelenkatartó kukát. Érdemes minimum két garnitúra ágyneműt beszerezni, valamint vegyünk kisbabánknak hálózsákot és játszószőnyeget is.

Hasznos kellékek

Jó, ha van körömvágó olló, hajkefe, babaolaj, fültisztító a köldök ápolásához, de legyen otthon gyógyszertári alkohol, lázmérő, kézi orrszívó és kádhőmérő, melegítő párna (meggymagos) is. Valamint párásító abban a szobában, ahol a baba alszik majd.

Utazás

Amikor kimozdulunk majd a kisbabánkkal, a következőkre lesz szükségünk: babakocsi, hordozó, hordozókendő és pelenkázótáska. Ha autóval utazunk, akkor nagyon fontos jó előre beszereznünk az autósülést is, és megtanulnunk annak biztonságos és szabályos használatát.

Forrás: redlemon.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére