Jelenlegi hely

Munkahelyvédelmi akció

A munkahelyvédelmi akcióterv keretében létrejött egy munkáltatóknak nyújtott kedvezmény, amit nem te kapsz meg, de a munkáltatódat érdekeltté teszi abban, hogy téged foglalkoztasson. Érdemes felhívni a (leendő) munkáltatód figyelmét arra, hogy jár utánad ez a kedvezmény, azaz: ha téged választ / visszavesz a cég, akkor anyagilag jól jár, mert kevesebb járulékot kell az államnak befizetnie. 

MUNKAHELYVÉDELMI AKCIÓTERV

Munkáltatónak járó kedvezmény kisgyermekes anyák foglalkoztatása esetén

Ki után kaphatja a munkáltató?

Olyan munkavállaló után, aki GYED-ben, GYES-ben, GYET-ben (anyasági ellátásban) részesül, vagy részesült.

Akkor is jár, ha a szülő régi munkahelyére megy vissza dolgozni és akkor is, ha a gyermekvállalás után új munkahelyen helyezkedik el, tehát nem csak az új, hanem a meglévő alkalmazottak után is igénybe veheti a munkáltató.

Mettől-meddig jár?

Egy, illetve két gyermekes munkavállaló esetén 3 évig

(Az anyasági ellátás folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap végéig, de legfeljebb 3 évig.)

Három, vagy több gyermekes munkavállaló esetén 5 évig

(Az anyasági ellátás folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 69. hónap végéig, de legfeljebb 5 évig.)

 

Mit kap a jogosult munkáltató?

Szociális hozzájárulási adó (mértéke 27%), illetve szakképzési hozzájárulás (mértéke 1,5%) fizetése alóli mentességet, illetve kedvezményt.

Egy, illetve két gyermekes munkavállaló foglalkoztatása esetén a kedvezmény:

  • a foglalkoztatás első két évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után nem kell megfizetni a  27%-os SZOCHÓ-t, és a szakképzési hozzájárulást sem (kedvezmény összesen 28,5%),

 

  • a foglalkoztatás harmadik évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után 27% helyett 12,5% SZOCHÓ-t kell fizetni (kedvezmény: 14,5%).

 

Három, vagy többgyermekes munkavállaló foglalkoztatása esetén a kedvezmény:

  • a foglalkoztatás első három évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után nem kell megfizetni a 27%-os SZOCHÓ-t és a szakképzési hozzájárulást,

 

  • a foglalkoztatás negyedik és ötödik évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után 27% helyett 12,5% SZOCHÓT kell fizetni.

 

Korábban részmunkaidős foglalkoztatás esetén a kedvezmény alapja arányosan csökkent. 2015-től kisgyermekes munkavállalónál részmunkaidő esetén is igénybe vehető 100 000 Ft bruttó bérig a kedvezmény.

Hol lehet intézni?

A kedvezményt a munkáltató az anyasági ellátás folyósításáról szóló igazolás birtokában veheti igénybe, legalább három gyermekes szülő esetén a családi pótlékról szóló igazolás is szükséges. Az igazolást a szülőnek kell beszereznie a folyósító szervtől.

Bővebb információ

http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=ma_tamogatas_mhelyvedelmiakcioterv

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Egy jól kialakított tanulósarok segíti a koncentrációt és a hatékony tanulást, különösen, ha gyerekekről van szó. Fontos, hogy a tér rendezett, kényelmes és inspiráló legyen. Hoztam néhány ötlet, hogyan alakíthatsz ki ideális tanulósarkot.
Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

A Jótékonysági Világnap (World Charity Day) minden évben szeptember 5-én kerül megrendezésre. Az ENSZ Közgyűlése hozta létre ezt a napot 2012-ben, és azóta világszerte megemlékeznek róla, hogy felhívják a figyelmet a jótékonyság fontosságára és ösztönözzék a közösségeket és az egyéneket a segítő tevékenységekben való részvételre.
Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Laktóz- és tejmentes harapnivalók, amiket a gyerekek imádni fognak.
Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Többször elgondolkodom azon, hogy vajon biztosan magukra fordítanák, hasznosan töltenék-e az extra időt a pácienseim? - Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása
Ugrás az oldal tetejére