Jelenlegi hely

Nekünk is kell téli gumi!?

Az ugye nem kérdés, hogy a járgánynak kell. Meg fagyálló is, és időnkénti átvizsgálás, olajcsere stb. Én nőként néha hajlamos lennék erről megfeledkezni, de drága tesóm, aki néhány életterületemen tiszteletbeli családfő, mindig figyelmeztet erre. Hála és köszönet neki ezért is!

Szóval a járgánynak kell a törődés. El lehet hanyagolni, de annak súlyos ára lesz, ezért aztán inkább figyelünk rá.

És mi a helyzet a te téli üzemmódoddal?

Mert a nyári szabadság alatt jó esetben teli töltött- energiatankunk ilyenkorra már megcsappant. Ideje töltekezni egy kicsit! Mert ha megfeledkezel erről, annak is súlyos ára lehet.

OK, tudom, kellene de…- gondolod most magadban.

Vagy más változatban jó lenne, de….

Esetleg: én is tudom, csak…

Ugye ismerős? Hogy honnan tudom? Én is mondogatok hasonlókat. De egyre ritkábban! Nekem a második tagmondat olyasmiről szól általában, hogy még nem érhetek rá ilyenre. Majd, ha már minden OK a vállalkozásom körül, akkor megengedhetem magamnak. Majd akkor, ha megérdemlem. Majd ha megdolgoztam érte...

Sokáig életidegennek éreztem azt, hogy egy filmet ülve nézzek végig. Hiszen közben lehet vasalni, km elszámolást írni, vagy épp felüléseket csinálni. És be kell valljam, most is előfordul néha, hogy csak a film felénél huppanok le a lányom mellé, miután végeztem a mosogatással. Pedig a közös filmnézés olyan meghitt program lehetne. De az a sok kötelesség, elintézni-, és tennivaló…

Azt hiszem nem is annyira időt szánni nehéz a pihenésre, hanem az engedélyt megadni magunknak erre.

Nem a tested akar állandóan mozgásban lenni, hanem az agyad nem adja ki a „Pihenj!” - utasítást. Mert annyi minden ezzel ellentétes adás szól a belső rádiókban! Feltételek, és teendők végtelen sorát szabjuk magunknak.

Pontosan már nem is tudjuk sokszor, hogy is került belénk a „Légy tevékeny! – késztetés, de nem hagy nyugodni. Úgy érezzük muszáj engedelmeskedni neki.

Tényleg? Tényleg muszáj? Tényleg kötelező?

Ki a frásznak akarok megfelelni?

Tudom, te is tudod: a szüleink gyerekkorunkban belénk nevelt programjának. Valahol belül az ő engedélyükre, jóváhagyásukra vágyik a lelkünk. De tényleg ezt a programot akarnák futtatni még ma is ők? És hol vagyok én ebben a storyban? Hol az én életem, és mikor kezdem el megélni azt? Hol vannak az én vágyaim? Mit akarok én? És ami legalább ilyen fontos, milyen mintát akarok én örökíteni?

Mert nehogy azt higgyük, hogy majd a csemeték gyökeresen másképp élnek, mint ahogy tőlünk látták, mint amit szinte zsigeri szinten programozunk beléjük!

Szóval magadért és ha ez nem elég, akkor a csemetédért gondold végig kérlek:

  • Mik azok az értékek, amik megkerülhetetlenül fontosak számodra?
  • Mik azok az értékek, amik onnan egészen mélyből, a belső igaz énedből érkeznek?
  • Az értékek meghatározását segíti az is, hogy megfigyeled kik azok a személyek, akikre felnézel, akiket példaképnek látsz, és vajon mik azok a tulajdonságaik, amik miatt őket választottad.

Ellentmondás mentes a listád? Ha nem, akkor finomítsd, rangsorold!

  • Hol jelennek meg ezek az értékek az életedben?
  • Hogy tudsz belőlük minél többet világossá tenni, kifejezni, megélni?
  • Hogy tudod képviselni ezeket a munkádban, és a döntéseidben?
  • Milyen engedélyeket adsz meg mindezek ismertében ezután Magadnak?

Bónusz kérdések:

  • Mi az, amin változtatni akarok, hogy a gyerekeknek követhető -élhető mintát mutassak? No meg azért, hogy én is jól legyek a bőrömben. 
  • Mikor, milyen sorrendben kezdek hozzá?

Ha mindezzel megvagy, akkor „Pihenj!”

Én megadom rá az engedélyt! – Remélem már te is. 

Hogy megtaláld a nyugalmat és önmagad a karácsonyi rohanásban, töltsd le az Inspiráló Adventi naptárat. Csoki helyett ön- és örömismereti feladatokkal töltöttem meg. Napi 1 pár soros levél vár Rád december 1-24 között, ha kéred!
KATTINTS!


Garai Orsi 
kvalifikált life és business coach, vállalkozói coach

Tudom, milyen pusztítóan fájdalmas érzés, ha úgy érzed nem vagy elég jó, hogy nem felelsz meg az elvárásoknak, bezzeg mások... Milyen fél éjszaka a belső kritikusod zakatolását hallgatni, elbukottnak érezni Magad, és az elmulasztott lehetőségeken, a kihagyott alkalmakon vívódni. De azt is tudom, hogy ez a folyamat megfordítható, hogy kitartó munkával feloldható. Hogy meg lehet bocsájtani a tökéletlenséget, és meg lehet tanulni szeretni, és elfogadni magunkat, lazán, könnyedén, örömmel létezni...

Abban segíthetek, hogy utat találjatok a laza, vagány, kiegyensúlyozott lét felé. Segítek, hogy elmozduljatok a holtpontról, bátran és a legjobb módon döntsetek ha szükséges, fejlődjetek és kiteljesítsétek legjobb önmagatokat (az élet minden területén).

A közös munka során jobban megismered magad, magabiztosabb leszel. Nő az önbecsülésed, tovább erősödsz, hogy akár vállalkozóként, akár társként, vagy épp anyaként a legjobb Önmagad lehess!

ISTEN HOZOTT AJÁNDÉKOMAT, egy inspirációs ebookot Töltsd le innen:

http://gocoaching.hu/ragyogo-en/

ÖRÜLÖK, HOGY TALÁLKOZTUNK!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére