Jelenlegi hely

Szépségápolási tippek gyermekvállalás után

A kisbaba érkezése mindig óriási öröm, az éjszakai felkelések és a gyermek miatti állandó készenlét azonban könnyen megviseli az anyukák bőrét. A kimerültség a kisgyermekes édesanyák arcán gyakran szemmel látható, pár perces házi praktikák alkalmazásával azonban ők is kisimulttá varázsolhatják bőrüket. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus elárulja, hogyan őrizhetik meg szépségüket a hölgyek szülés után.

 

Pezsdítő arcmasszázs

Reggel a tükör előtt, vagy este a gyerekek elaltatása után – mindössze napi néhány perc elég, hogy az arcbőr rugalmas, friss és fiatalos maradjon. Először jön a homlok, majd az orcák, az orr, a szem és a száj, a lényeg, hogy ujjainkkal óvatosan, simító mozdulatokkal, mindig belülről kifelé haladva masszírozzuk át az arcot és a nyakat.

Instant frissesség

A váltott hideg-meleg vizes arcmosás és zuhanyzás segít életre kelteni bőrünket. A módszer élénkíti a vérkeringést és segíti a méreganyagok távozását. Ha van néhány percünk, friss levegőn tornáztassuk meg testünket és arcunkat is, és ne feledkezzünk meg a bőrtípusnak megfelelő tisztításról, hidratálásról sem.

Kialvatlanság elleni praktikák

Az alváshiány könnyen ödémássá és karikássá teheti a szemkörnyéket. Ezen a hideg vizes arcmosás, a jégkocka vagy akár egy lehűtött kanál is segíthet, de a szem környéke egy eper-, kivi- vagy burgonyapakolástól is pillanatok alatt felfrissülhet. Ezek mellett gyors megoldást jelenthet a szemre helyezett uborkakarika vagy lehűtött teafilter. A házi praktikák alkalmazását követően mindenképp használjunk növényi őssejtekben gazdag, hidratáló szemkörnyék-ápolót.

Folyamatos hidratálás

Szülőként kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekeink folyadékbevitelére, miért épp magunkkal tennénk másképp? A napi 2-2,5 liter szénsavmentes ásványvíz fogyasztása nem csak egészséges, de a szépségnek is jót tesz: a bőr hidratálásától és bársonyossá tételétől kezdve a méregtelenítésen át a pattanások megelőzéséig számtalan területen élvezhetjük a jótékony hatásait.

Extrém fényvédelem

A várandóssággal együtt járó immunológiai és hormonális változások következtében gyakran jelennek meg viszkető kiütések is a kismamák arcán, nyakán és dekoltázsán. A napfény hatására ezek akár súlyos pigmentációt is okozhatnak, amelynek a leghatékonyabb ellenszere az extrém fényvédelem. Válasszunk a bőrtípusunknak megfelelő, természetes hatóanyagokat – például svájci alma, keserű narancs, alpesi rózsa őssejtjeit tartalmazó - magas faktorszámú készítményt, ami a bőröregedésért felelős UVA-sugarakat is hatékonyan kiszűri.



Forrás: Red Lemon Media

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeretethiányban felnőni

Szeretethiányban felnőni

Amikor anyává válunk, minden megváltozik. Lelkünk egy része „testünkön kívülre” kerül, megtapasztaljuk, hogy a szeretetünk sosem fogy el, hanem egyre nagyobb és több lesz. Szülőként az élet legtermészetesebb dolga, hogy bármit megtennénk a gyermekünkért, ő számunkra a legfontosabb, születésétől kezdve úgy próbálunk élni, cselekedni, hogy neki majd jobb és könnyebb élete legyen, mint a miénk volt.
Csomagolj zölden karácsonykor!

Csomagolj zölden karácsonykor!

Még bőven van idő felkészülni az ajándékok csomagolására. Miért ne lehetne ezt megtenni környezettudatosan? Ehhez hoztam otthon vagy a természetben is fellelhető alapanyagokat.
20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

Ha Te is szereted idézettel ellátni az ajánddékkártyákat, üdvözlőlapokat, és gondot okoz egy-egy érzés, gondolat megfogalmazása, használd ezeket!
Szabad-e büntetni a gyereket?

Szabad-e büntetni a gyereket?

Arra a kérdésre, hogy „Szabad-e büntetni a gyereket?”, a családok többségében a szülők egyenes választ adnak, de ezek három csoportba sorolhatók. Nem is maradunk meg a három jellemző válasznál, hanem inkább megnézzük, mit okoz a büntetés, és mennyire éri el a célját. - Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Ugrás az oldal tetejére