Jelenlegi hely

Hogyan ne készítsünk farsangi fánkot?

Amikor már végleg eldőlt, hogy mindhárom gyerekemnek lesz vállalható farsangi jelmeze, mégpedig úgy, hogy idén először semmit (de tényleg semmit!) nem dolgoztam a ruhákkal, és épp kezdtem volna elégedetten hátradőlni, hogy mégis milyen hatékonyan megoldottam a helyzetet, hirtelen rossz érzés tört rám: erős lelkiismeretfurdalás.

Hát milyen (farsangi) anya vagyok én?! Azzal minden kicsi és nagy családtagom tisztában van, hogy én nem vagyok egy ötletes és türelmes kreatívmami, aki már január 2.-án elkezd gondolkodni a gyerekei farsangi jelmezén, és azzal kapcsolatban is megértő volt mindenki, hogy idén először már aktívan dolgozom a farsangi "szezonban" is, és emiatt a kreativitáson túl nem időm sem volt jelmezeken gondolkodni, nemhogy elkészíteni őket, sőt, a végén még hálásak is voltak, hogy mégis milyen jól megoldodottam az idei farsang "projektet" (részletek ITT)... De azért valamit csak fel kellene mutatni idén is, nem?! Ezért egy farsangi vasárnap reggelen felpattantam a reggeli asztaltól azzal a nagy elhatározással, hogy most nyomban nekiállok farsangi fánkot sütni ebédre!

Ez azért nagy dolog, mert én nemcsak kreatívmami nem vagyok, de konyhatündér sem. Egyvalamit viszont nagyon szívesen készítek a konyhában: süteményt. Abból bármikor bármennnyit. Szeretem az egész folyamatot: keresgélni a receptek között (és a konyhában hozzávalókért), kitalálni, hogy hogyan térjek el a leírtaktól (amire azért is van szükség, mert valami mindig hiányzik otthonról a spontán kiválasztott recept hozzávalói körül), elkészíteni a sütit (ez a legjobb az egészben, mert a gyerekekkel együtt csinálom, és azt mindenki nagyon élvezi), no és persze utána pillanatok alatt felfalni az egészet! :)

De farsangi fánkot még sohasem sütöttem. Sőt, semmilyen fánkot sem. Így aztán sikerült is az összes lehetséges hibát elkövetnem:

1. Előszöris nem volt bevált receptem. Vasárnap reggel lévén még a barátnőimet sem mertem ilyesmivel zavarni, így jött a keresés a hálón. Ezerféle receptből nehéz választani, így rövid gondolkodás után kiválasztottam a legegyszerűbbet: alaprecept (Nagymamám fánkja). Mivel én minden ünnepi sütit nagymamám receptjei alapján sütök (részletek ITT), ezt tűnt a tökéletes megoldásnak! Az is lett volna, ha...

2. ...lett volna otthon például friss élesztő, de nem volt. Vasárnap lévén, a közeli bolt sem volt nyitva. Így maradt az instant verzió. (Szerencsére azt és minden más alapanyagot találtam otthon.) Attól viszont nem nagyon akart megkelni a tészta. Egy óra múlva még meg sem moccant, miközben a recept szerint duplájára kellett volna nőnie. Így ebédre nem is lett kész...:( Sebaj, jó lesz az uzsonnára is, ezt a napot úgyis rászántam már. Arra gondoltam, hogy békén hagyom egy időre, addig pihenek én is egy kicsit. A kicsiből nagy alvás lett, a tésztából pedig ez: 

3. Nem volt könnyű összeszedni a szétfolyt masszát és kinyújtani, de amikor végre sikerült, jött a következő nehézség: a pogácsaszaggató. A recept szerint azzal kellett volna kivágni a fánkokat. Nos, nekem nincs olyanom... Sőt, azt sem tudom milyen, ugyanis a fánkon kívül pogácsát sem sütöttem soha... Rövid gondolkodás után újra improvizálni kellett, és előkerültek a karácsonyi mézeskalács formák:

4. Így készültek a szív, mézeskalács emberke és házikó formájú farsangi fánkok. (A mókussal nem próbálkoztam, pedig a gyerekek nagyon kérték...:) ). A folyamat képekben:


 

 

 

5. Az eredmény viszont fölülmúlta minden, a sütést végigkövető éhes családtagom várakozását. És az enyémet is. Igazi "ronda, de finom" vacsora (persze, hogy nem uzsonna...) lett belőle, mind elfogyott! :)

 
Szerző, fotók: Antal-Ferencz Ildikó (Ildi), Budapestimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére