Jelenlegi hely

Tudtad, hogy a gyerekülések 30%-a van csak megfelelően rögzítve?

A német biztosítók szövetségének statisztikái szerint a biztonsági övvel bekötött autós gyerekülések mindössze 30%-a van megfelelően rögzítve, míg az ISOFIX használatával ez az arány már 96%!

Az Isofix rendszert a 90-s években dolgozták ki annak érdekében, hogy nem csupán egységes, de egyben biztonságosabb is legyen az autókba bekötött gyerekülés. Lényegében az autó alvázához erősített rögzítési pontról van szó, mely az autó ülőlapja és háttámlája között található. Ezekbe a rögzítési pontokba lehet könnyedén becsúsztatni az erre felkészített autósüléseket, ezáltal nem a hagyományos biztonsági övvel történik a rögzítés.

Az ISOFIX előnyei

Kifejezetten egyszerű a használata, ezáltal minimálisra csökken a helytelen bekötések lehetősége. Mivel az autók alvázához van rögzítve a bekötési pont, a gyerekülés az autóval együtt fog mozogni, baleset esetén sem fordulhat elő, hogy a biztonsági öv következtében az autósülés elmozdul. Az Isofixes gyerekülések a törésteszteken is jobban teljesítenek ezáltal. Valamint a régebbi Isofixel nem rendelkező autókba is be lehet őket kötni a hagyományos biztonsági öves megoldással.

 

Az ISOFIX hátrányai

Sok autó esetében csak a szélső ülőhelyekre lehetséges a bekötés. Néhány autóban az ülés annyira fedi a bekötési pontokat, hogy félő, a huzat megsérül, kiszakad a behelyezéskor.

ISOFIX utólag

Leginkább a régebbi gyártmányú autókra jellemző, hogy nem rendelkeznek ilyen rögzítési megoldással. De ez nem probléma, hiszen az Isofixes autósüléseket be lehet kötni a biztonsági övvel is, ugyan úgy mint minden más autósülést. Sőt, sok gyártónál van lehetőség utólag beszerelhető Isofix rögzítési pont kialakítására is.

 

Pap Tibor
Szakértő
Babygólya Shop Babakocsi, Gyerekülés Webáruház

 

Szerkesztette: Vizaverné Horváth Zsófia - Szombathelyimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére